Argo Teetlaus

Minu lugu on lugu kirest ja metamorfoosidest.

Kirg on ürgne jõud, millega on võimalik liigutada mägesid. Kirest sünnivad vägevad lahendused – muutus ja edasiminek ning uued ideed. Aga kirel on ka tumedam pool – häving.

Olen omal nahal tunda saanud kire mõlemat poolt. Suurt rõõmu ägedatest projektidest, oma kodude soetamisest ja arendamisest, jalgpalli ja korvpalliga tegelemisest, reisimisest. Loomulikult jääb plusspoolele ka professionaalne karjäär ja jõudmine kitsikusesest finantsilise vabaduseni.

Ka teisel kaalukausi poolel on kraami omajagu. Hind, mis ma olen maksnud, on enese katki töötamine, pingestatud peresuhted, kahjustatud tervis ja palju muud ebameeldivat.

Tagantjärele hinnates on kõrge hind olnud siiski õiglane.

Olen 25 aastat olnud tegev müügi/turunduse/juhtimise valdkonnas. Veerand sajandit. Tagasi vaadates on olnud äärmiselt äge sõit! Meeletult mitmekülgne ja, uskumatuid seiklusi pakkuv teekond.

See teekond on sundinud end pidevalt uuesti otsima, leidma ja ümber mõtestama. Teekonnalt olen kaasa võtnud kogemusi, mis on mind aidanud edasi ja mis aitavad mul nüüd innustada ka sind edasi liikuma. 

 

Kirg, pühendumine ja tahe teha tööd on kandnud mind juhtide juhiks. Olen jõudnud oma 20-30ndate eluaastate egoistlikust rahale ja saavutustele suunatud õpipoisi faasist uude kohta –  nüüd olen ma parimas eas kogenud meister.

Aastal 2016 võtsin ma korralikult aja maha. Elu pakkus suurepärase võimaluse peeglisse vaadata ja mõelda sellele, millega ja kuidas ma soovin oma tulevikku täita. Väikeste sammude kaupa jõudsin teadmiseni, et nüüdsest keskendun ma inimestele enda ümber.

Minu jaoks oli see suur ja teadlikult tehtud muutus. Järgnevatel aastatel olen keskendunud selle mõttemalli praktiseerimisele ja coachi diplomini jõudmine on olnud asjade loomulik käik. Coachina suudan oma loomupärased oskused teadlikult ja efektiivselt inimeste hüvanguks ära kasutada.

Tundlik, kõikide meeltega kuulamine, tähelepanu hoidmine kehakeelel ja tonaalsusel, süstemaatilise õhkkonna loomine ja selged kokkulepped – need on mõned näited praktikatest, mida ma igapäevaselt kasutan, et aidata sul jõuda oma sisemise kireni, mis paneb mägesid liigutama!

Eneseareng on tummine sõna, mille üle olen pikalt mõtisklenud. Minu jaoks on selle sõna tähendus teekond iseendani. Tähtis on hoida meeled avatud ja tempo õige ning usu – edaspidi saab minna ainult huvitavamaks!


Kas soovid astuda enesearengu teele ja leida endas lahendusi, mis aitavad täiel rinnal elada? Kas Sinu ettevõttel jääb puudu spetsiifilisest oskusteabest ja eesmärkide elluviimise kogemusest?

Võta minuga ühendust ning selgitame välja kuidas oma ühist teekonda nii seada, et soovitud eesmärgid saavutatud saaksid!

Läbisin Argoga 6-kuulise coaching programmi. Eneselegi üllatuseks avastasin pärast kuuendat kohtumist, et olen jõudnud kõikide nende eesmärkideni, millest me esimesel vestlusel rääkisime. Argo oskab väga hästi vestluseid juhtida ning oli hetki, mil mind mu sisemise segaduse päevavalgele toomine lausa sõnatuks võttis. Mulle meeldib väga Argo kuulamisoskus, siirus, hoolivus, konkreetsus ja järjepidevus, vürtsitatuna huumoriga, mis on elus nii oluline. Peale kõiki kohtumisi oli mul rohkem selgust ning suund kindlam. Argo on suure südamega coach kes aitab unistusi realiseerida ja ma olen talle väga tänulik!

Helen Haava
Startup ettevõtja ja hingestatud looja

Minule oli kõige suurem kasu sellest, et sain aru, et minu fookus peab olema äri arendamisel. Igapäevane juhtimine ja manageerimine võiks jääda selles võimekatele inimestele. Paljud mõtted, mida eelnevalt pole kunagi lõpuni mõeldud ja kirja pannud, said formuleeritud ja selge tegevuskava.

Tuleb julge olla ja edasi panna!

Tanel Kangert
Ettevõtja ja rattaentusiast

Argo liitus meie tiimiga konkreetsete muutuste elluviimiseks. Enne koostöö alustamist kaardistasime võimalused ja vajadused ning panime paika struktuurse plaani. Järgnevad arengud said tehtud meeskonda kaasates ja muutuste vajadust laiapõhjaliselt teadvustades. Paljud tehtud sammud olid protsessis olnud juba pikemat aega aga realiseerimiseni jõudsime alles nüüd.

Argo tugevuseks on oskus oma mõtteid selgelt esile tuua, tekitada suunatud arutelukonkreetsete teemade käsitlemiseks ja aidata mõista paremini iga tiimiliikme vastutust. Kaasav ja toetav suhtlus loob ruumi julguseks eksida, õppida ja areneda. Natuke justkui müksates suunab ta meeskonda ja ettevõtet vajalikus suunas.

Merit Ots
Ettevõtja ja kindlustusinnovator

Argo on olnud mulle midagi enamat kui lihtsalt juht- ta on suur toetaja.Võiks öelda, et mentor ja coach ühes isikus- võimekas, motiveeriv ja alati valmis kaasa mõtlema.Argo suutis ja soovis aidata näha meesmärke ning neid saavutada.Nagu öeldakse , et edu võti on koostöö, siis Argo seda just edendabki, olles ise alati pardal ja valmis koos töötama.Isiklikult hindan eriti Argo puhul just nutikust, kuidas Ta suudab raskeid olukordi lihtsustada selliselt, et need ei tundu enam koormavad vaid pigem justkui toredad väljakutsed.

Siinkohal tsiteerin siia sobivat ja Argot kirjeldavat klassikut:

“Nutikus ei seisne mitte ainult teadmistes , vaid oskuses neid õigesti rakendada” A.Einstein

Kristina Niman
Tiimijuht ja maailmaparandaja

Argo on võimendaja! Argo süveneb mõistmaks igat inimest tema audentsuses, leiab üles parimad isiksuseomadused ja kombineerides need arengupotentsiaaliga suunab meie võimed edu saavutamiseks ning igaühe enda võimekuse kasvuks. Argo on rajaleidja ja rajahoidja!

Argo kirg strateegilise planeerimise osas on sütitav. Ta aitab meeskondadel tahta alati jõuda järgmisele levelile, ta suunab küsimuste ning inspiratsiooniga sind viisil, et sinust endast saab rajaleidja. Argo järjepidevus ning detailsuseni viimistletud plaan aitavad nii juhti kui töötajat ühtse eesmärgini jõudmiseks. Argo on teekonnal toetav ning hoiab sind ja sinu tiimi õigel rajal! Kõrvalepõiked on põhjendatud ning kõiki kaasatult kommunikeeritud.

Argo ongi täpselt selline köielkõndija poweri ja tasakaalukuse balanssi saavutamiseks nagu sa näed teda esimesel kohtumisel! Soovitan 😉

Kadrian Jaagund
Regiooni juht ja jätkusuutlikuse eestkõneleja

Paketid

Kuidas meie teekond välja näeb?
Versioone on mitu

Personaalne coaching

Aitan sul kaardistada hetkeolukorra, panna paika soovitud eesmärgi ning koostada konkreetse tegevuskava, et soovitud eesmärgini jõuda.

Pivotly for business

Kõik meie ümber on pidevas muutumises ning kiire kohanemisoskus on suur konkurentsieelis. Muutuste juhtimine on ettevõtluses üks olulisimaid protsesse.