Mari Kirss

Minu lugu on valikutest

Ma usun, et maailm on parem paik kui me õpime armastama iseennast. Kui me õpime looma endale elu, mida armastame ja suhtuma eelkõige oma lähedastesse, aga ka kõikidesse teistesse, keda oma teel kohtame, armastusega. 

Minus on olnud alati palju armastust. Armastust ja hoolivust teiste inimeste vastu. Armastust ja kirge oma töö vastu. Armastust selle vastu, mida igapäevaselt enda ümber loon. Aga ma ei ole alati osanud armastada iseennast.

Õhinaga avasin kümme aastat tagasi esimese meigistuudio, mille loomine oli minu suur kirg ja unistus. Soovisin luua ilu ja jagada teadmisi, tahtsin naistel aidata end kaunina tunda. Ühest stuudiost sai kolm, kliente jagus ja mind saatis edu.

Kuid ühel hetkel sai seda kõike minu jaoks liiga palju.

Pikkadest päevadest olenemata ulatus tippajal klientide järjekord kuni nelja kuuni.

Ennast unustades panustasin kogu oma aja töösse. Seda, et inimvõimetel on piirid ja mingil hetkel hakkavad need väga kiirelt lähedale jõudma, ma endale ei tunnistanud.

Iseenda viimaseks jätmine viis mind lõpuks eluhetke, kus lootsin esimese asjana hommikuti ärgates, et ma oleksin haige ega peaks oma päevaga silmitsi seisma. Ühtäkki ei tundnud ma enam ei motivatsiooni ega rõõmu. Ma lihtsalt ei suutnud endast enam kellelegi midagi anda. Leidsin ennast täielikust läbipõlemisest ja otsustasin, et nii enam jätkata ei saa.

Oli aeg pivotiks

Läbipõlemine tähendab minu jaoks enesearmastuse puudust. Sest läbi põleb inimene, kes seab teiste vajadused enda omadest ette poole. 

Ma astusin elumuutvale teekonnale. Senisest eluviisist väljatulek muutis täielikult minu suhet minu enda ja mind ümbritseva maailmaga. Aastate jooksul olen kaasanud enda arengusse coache ja terapeute, kellega koostööst tekkis minu elus ka tegelik pöördepunkt. Iga kohtumine nendega on viinud mind teadlikkuseni pimealadest, kuhu ma pole osanud või julgenud iseseisvalt vaadata. Sealt on avanenud minu jaoks uued vaated, läbi mille olen osanud teha oma elus paremaid valikuid. 

Teadlikult tehtud valikud aitavad juhtida mul oma elu soovitud suunas. Nii õpin looma oma elu vastavalt sellele, millised on minu (jah, just minu!) unistused ja väärtused.

Ma ei karda astuda suuri samme, kuid ei tähtsusta vähem väikeste muutuste olulisust. Sest juba üks väike muutus võib muuta tunnetust kogu mind ümbritsevast maailmast.

Täna saavad minu valikud alguse julgusest armastada

Armastada iseennast, inimesi ja elu enda ümber. Julgusest vajutada pidurit ja astuda välja sealt, kust ma ei leia enda jaoks seda rõõmu ja energiat, mida vajan. Julgusest astuda tundmatusse, avada oma süda ja olla endaga aus.

Aitan ka Sinul oma elu olulised pöördepunktid soovitud suunda juhtida.

Coachina aitan Sul luua selguse. Kuulan, peegeldan ning juhatan sind oluliste taipamisteni. Annan positiivse tõuke tegevusteks, mis viivad Sind muutusteni, mida soovid oma elus kogeda. 

Tule minuga elumuutvale arengurännakule!

Ei olnud õpetamist, ei olnud targutamist ega ütlemisi, et tee seda või teist. Oli kuulamist, oli mõistmist ja oli midagi sellist, mis pani mind ennast mõistma ja välja ütlema vajalikke asju. Ma sain aru, et Mari suutis mind suunata, ilma et ta oleks mind suunanud.

Õnneks ei nõustunud ta alati kõigega, mida ma rääkisin. Usun, et see kõik aitas mind sellel hetkel tegemaks enda jaoks järgmised ja vajalikud otsused. See tähendab tänaseni minu jaoks palju, sest meie vestlused aitasid mul leida uued suunad ja mõtted, kuidas oma läbipõlemisega hakkama saada.

Miks Mari? Vastastikuline usaldus, empaatia, siiras soov oma kogemusi, nii häid kui halbu jagada ning fantastiline idee teha mõtterännakuid looduses.

Margus Kiiver
EOK turundusjuht

Paketid

Kuidas meie teekond välja näeb?
Versioone on mitu

Personaalne coaching

Aitan sul kaardistada hetkeolukorra, panna paika soovitud eesmärgi ning koostada konkreetse tegevuskava, et soovitud eesmärgini jõuda.

Coachiv rännak

Coachivad rännakud looduses on heaks stardipunktiks, kus eneses tekkinud pundart lahti harutama hakata.